fbpx
Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka

Wszystko to, co należy wiedzieć o przedłużaniu rzęs.

9 maja 2017 | pilnikizalotka

979329_566ae6a833644091a1f8eee50f4e5898~mv2

Jednym z atutów kobiecości są niewątpliwie długie, gęste oraz naturalnie wyglądające rzęsy okalające oczy i czyniące je jeszcze bardziej wyrazistymi. Kobiety uwielbiają wyglądać atrakcyjnie, podobać się samej sobie (i innym) oraz czuć się dobrze ze swoim wyglądem. Wiele z nich decyduje się na różnego rodzaju zabiegi upiększające. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się przedłużanie rzęs. Dla niektórych kobiet jest to temat zupełnie obcy, inne zaś opanowały wiedzę o nim do perfekcji. Poniżej postaramy się wytłumaczyć, co powinno się wiedzieć o przedłużaniu rzęs.

Zanim pierwszy raz udamy się do salonu, aby poddać się zabiegowi takiemu jak przedłużanie rzęs, mamy pełno wątpliwości. To naturalne. Człowiek jako istotna rozumna zawsze ma obawy przed zrobieniem czegoś po raz pierwszy. Jednak wnikliwe zapoznanie się z tematem, powinno rozwiać wszelkie wątpliwości i zachęcić do wizyty w salonie.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rzęs?

Aktualnie najbardziej popularnymi rodzajami rzęs są te wykonane z włókien syntetycznych, jedwabne oraz z futra norek. Grubość rzęs jest ściśle uzależniona od materiału, z którego zostały one wykonane i waha się od 0,15 do 0,30 mm. Długość rzęs również bywa różna – od 8 do 16 mm.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – techniki.

Organizowane przez profesjonalistów, którym nieobce jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs, szkolenia pozwalają na przybliżenie powyższego tematu. Najczęściej kurs przedłużania rzęs z udziałem znanych kosmetyczek i profesjonalistów organizowany jest w większych miastach, takich jak Wrocław.

Kurs przedłużania rzęs umożliwia poszerzenie swojej wiedzy o ważne informacje na temat technik przedłużania i nie tylko. Aktualnie najbardziej popularne są cztery metody: metoda 1:1; 2:1, 3D oraz Volume Russian style 2D-8D. Każdy z takich zabiegów trwa około dwóch godzin.

Metoda 1:1 oraz 2:1 charakteryzuje się doklejaniem do jednej rzęsy jednej (1:1) bądź dwóch (2:1) rzęs sztucznych lub naturalnych. W ten sposób możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Metoda 3D polega na optycznym wydłużeniu i pogrubieniu każdej rzęsy poprzez doklejenie do niej trzech lekkich (zazwyczaj wykonanych z jedwabiu) rzęs. Natomiast metoda Volume Russian style 2D-8D jest dedykowana dla osób o naturalnie rzadkich i krótkich rzęsach. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie najpełniejszego zagęszczenia bez obciążania naturalnych rzęs.

Przedłużanie rzęs – jak długo utrzyma się efekt?

Średni cykl życia naturalnych rzęs wynosi około 60 dni. Rzęsa, podobnie jak włos, wypada, aby na jej miejsce mogła urosnąć nowa. Nie powinno więc nikogo dziwić, iż sztuczny odpowiednik odpadnie razem z naturalnym włosiem. Szacuje się, że średni efekt przedłużania rzęs utrzymuje się około 3-4 tygodni. Najczęściej zalecane jest, aby po okresie 3 tygodni udać się do salonu na uzupełnianie.

Czy zabieg jest całkowicie bezpieczny?

Zabieg taki jak przedłużanie rzęs jest zarówno bezpieczny, jak i całkowicie bezbolesny. Do jego wykonywania używa się wyłącznie klejów niezagrażających zdrowiu oczu i niewywołujących podrażnień czy alergii. Ponadto substancja klejąca, wbrew powszechnym obawom, nie wpływa negatywnie na naturalne rzęsy i nie osłabia ich struktury.

Podczas wykonywania zabiegu oczy są zamknięte, co uniemożliwia dostanie się czegokolwiek do nich. Nieuzasadnione są więc również obawy dotyczące tego, że zabieg może w jakikolwiek sposób uszkodzić wzrok. Tego typu zabiegi powinny być wykonywane przez profesjonalne kosmetyczki, które przeszły odpowiednie szkolenia i pracują na sprawdzonych, bezpiecznych produktach.

Czy należy usuwać sztuczne rzęsy?

Nie ma potrzeby usuwania sztucznych rzęs. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wypadną one wraz z naturalnymi rzęsami po zakończenia ich cyklu życia. Niemniej jednak w przypadku, gdyby wystąpiła potrzeba usunięcia rzęs, warto w tym celu udać się do kosmetyczki. Wówczas ona za pomocą specjalnego preparatu usunie sztuczne włoski.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Wiele kobiet marzy o tym, by cieszyć się pięknymi i gęstymi rzęsami 24h na dobę. Zalety, takie jak oszczędność czasu potrzebnego na wykonanie makijażu, cieszenie się pięknym spojrzeniem również na plaży, nad jeziorem czy na basenie, odporność na wodę czy warunki atmosferyczne sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg taki jak przedłużanie rzęs.

Niemniej, jednak zanim udamy się na wizytę do salonu, powinniśmy przeanalizować czy nie występują żadne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić przedłużanie rzęs. Wśród nich wyróżnić można m.in.: zapalenie spojówek, różnego rodzaju stany zapalne oczu, choroby alergiczne oka, jęczmień, niedomykalność powieki czy też całkowity brak naturalnych rzęs.

O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na zabieg przedłużania rzęs?

Rzęsy po wykonanym zabiegu takiego jak przedłużanie i zagęszczanie nie wymagają tuszowania. Jednak, gdy uznamy, że jest to konieczne (chociażby z przyzwyczajenia) powinniśmy pamiętać o tym, aby używać tuszy na bazie wody oraz delikatnego płynu micelarnego do demakijażu oczu. Tuszować należy wyłącznie końcówki rzęs, w żadnym wypadku “od nasady”.

Osoby, które zdecydują się na zabieg przedłużania, muszą mieć również na uwadze fakt, iż przez pierwsze 24 godziny należy unikać kontaktu oka z wodą. Niewskazane jest również korzystanie z solarium, ponieważ panujące tam warunki (wilgotność powietrza oraz wysoka temperatura) mogą negatywnie wpłynąć na uzyskany efekt.

Archiwum

Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka