fbpx

Depilacja pastą cukrową zalicza się do najbardziej delikatnych oraz naturalnych metod usuwania owłosieniaMetoda ta sprawdza się szczególnie w przypadku skóry skłonnej do podrażnień i wrastania włosków oraz wrażliwych miejsc na ciele, takich jak bikini lub pachy. 

 

Dlaczego pasta cukrowa jest bezpieczną metodą depilacji? 

Pasta składa się z naturalnych składników i nie zawiera drażniących skórę substancji, dzięki czemu może być nakładana kilkukrotnie na ten sam fragment ciała. Przykleja się ona wyłącznie do włosków – skóra pozostaje nienaruszona, dzięki czemu ryzyko uszkodzeń naskórka minimalizuje się do zera. Polecana jest przede wszystkim alergikom, u których ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji w trakcie zabiegów kosmetycznych jest bardzo wysokie oraz osobom, które borykają się z ciągłymi podrażnieniami i problemem wrastających włoskówDepilacja za pomocą pasty cukrowej otwiera pory i delikatny sposób peelinguje skórę, pozostawiając na niej długotrwałe uczucie świeżości oraz gładkości, utrzymujące się od dwóch do czterech tygodni. 

 

Jak wygląda depilacja pastą cukrową? 

Początkową fazą zabiegu jest rozgrzanie w dłoniach kosmetyczki porcji masy cukrowej, a następnie równomierne rozciągnięcie jej na depilowanym kawałku skóry. Rozprowadza się ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Kolejny etap stanowi podważenie brzegu powierzchni, którą tworzy rozgnieciona pasta cukrowa, a następnie energicznym ruchem zostaje ona oderwana w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa.  

 

Jakie części ciała mogą być depilowane pastą cukrową? 

Odpowiedź na to pytanie brzmi: prawie wszystkie! Należy jednak pamiętać o uzbrojeniu się w cierpliwość podczas zabiegów dotyczących większych partii ciała – pasta cukrowa sprawdza się znacznie lepiej na mniejszych fragmentach skóry niż w przypadku wosku, dlatego depilacja większej powierzchni ciała zajmuje nieco więcej czasu. Bardzo cienkie włosy, które często występują na rękach lub udach lepiej jednak depilować za pomocą wosku miękkiego, gdyż pasta może je zerwać zamiast wyrwać. Warunek jest jeden – włosy nie powinny być krótsze niż 1 centymetr. 

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu? 

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania depilacji pastą cukrową, jednak wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest skóra i na ile poważny jest jej stan. Do kluczowych przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu należą: żylaki, zapalenie żył, poważne stany zapalne i ropne skóryzbyt krótkie włosy (powinny mieć minimum 1 centymetr), poparzenia słoneczne oraz podrażnienia wywołane kwasami, schorzeniami lub lekami. 

 

Jak przygotować się do depilacji pastą cukrową? 

Jednym z najważniejszych kroków, jakie należy wykonać podczas przygotowywania się do depilacji pastą cukrową jest peelingktóry skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek, zmiękcza skórę i odsłania włoskiKilka dni przed depilacją powinno się zrezygnować z intensywnej ekspozycji skóry na słońce, by zminimalizować ryzyko poparzeń słonecznych. Nie należy także wykonywać zabiegów złuszczających za pomocą kwasów oraz mikrodermabrazji – zminimalizuje to ryzyko podrażnienia skóry przed zabiegiem. W dzień wizyty nie powinno się nakładać balsamów i kremów na skórę, która ma zostać poddana depilacji. Decydując się na depilację bikini powinno się pamiętać o założeniu przewiewnej i bawełnianej bielizny, która łatwo przepuszcza powietrze – skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, dlatego należy zminimalizować ryzyko otarć i podrażnień.  

Wszystkie te zalecenia można przeformułować w ogólną zasadę – nie powinno się podrażniać miejsc, które w ciągu najbliższych 24 godzin mają zostać poddane zabiegowi usuwania owłosienia.  

 

Czy depilacja pastą cukrową boli? 

Zdaniem naszych klientek depilacja pastą cukrową jest nieco mniej bolesna od depilacji woskiem. Dlaczego? Wosk przylega do skóry, natomiast pasta jedynie do włosków, co zmniejsza ryzyko występowania dyskomfortu. Wszystkie odczucia podczas wykonywanego zabiegu są jednak sprawą indywidualną – w dużej mierze zależą od odporności na ból, gęstości włosków oraz poziomu zakorzenienia cebulek. 

 

 

Efekty 

Najlepszą i najbardziej widoczną zaletą depilacji za pomocą pasty cukrowej jest idealnie gładka skóraEfekt zauważalny jest zaraz po wykonaniu zabiegu i utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Przy regularnej depilacji odrastające włoski stają się co raz słabsze i cieńsze, co sprawia, że usuwanie ich staje się mniej bolesne i można przeprowadzać je znacznie rzadziej. Ważne jest również minimalne ryzyko podrażnień po zabiegu dzięki paście, która składa się z naturalnych składników i nie zawiera drażniących skórę substancji, 

Kluczowym efektem jest dla nas uśmiech zadowolonych klientek, które mogą cieszyć się delikatną i gładką skórą przez wiele tygodni 😊