fbpx

Zabiegi ze stylizacji rzęs w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Coraz więcej kobiet chce podkreślać swoje piękno w naturalny sposób bez konieczności mocnego makijażu. Nie dziwi, więc fakt, że z roku na rok przybywa wiele nowych salonów kosmetycznych, które świadczą tego typu usługi.

Jak zacząć przygodę z przedłużaniem rzęs? Która metoda będzie najlepsza? Z pewnością te i wiele innych dylematów towarzyszy przyszłym stylistkom rzęs. Aby nieco ułatwić Wam zadanie poniżej podpowiadamy, od jakiej metody zacząć i na co zwrócić uwagę podczas planowania szkoleń z przedłużania rzęs.

SZKOLENIA ZE STYLIZACJI RZĘS

Krok I. Wybierz odpowiednią metodę

Chociaż w niektóre szkoły umożliwią szkolenie z każdej metody, bez względu na poziom wiedzy, to warto wspomnieć, że nieznajomość podstaw, często utrudnia poznawanie najnowszych trendów. W jakiej kolejności w takim razie należy wykonywać szkolenia?

  1. Metoda 1:1 – to podstawa każdej wiedzy i jednocześnie najprostsza metoda stylizacji. To od niej należy zacząć.
  2. Metoda 2-3D – jeżeli zależy nam na tym, aby pracować również nad objętością rzęs, wówczas warto skupić się na kolejnym szkoleniu, właśnie z tej metody.
  3. Volume Russian 2D-8D – ta metoda z pewnością wymaga odpowiednich podstaw, dlatego bez znajomości powyższych sposobów stylizacji, o wiele ciężej będzie nam przedłużać rzęsy w tym stylu.
  4. Kim Camellia – chociaż jest to jedna z najpopularniejszych metoda, warto zaznaczyć, że bazuje na wiedzy pozostałych. Tak naprawdę to nic innego, jak pomieszanie różnych długości, zatem wiedza w tym zakresie, może zostać zdobyta, dopiero po zapoznaniu się z nimi.

Krok II. Odpowiedni kurs

Śmiało, można przyznać, że nie brakuje miejsc, które oferują szkolenia ze stylizacji rzęs. Jednak zanim skusi nas niska cena, warto określić, jakie mamy oczekiwania. Bez odpowiednio przyswojonej treści merytorycznej o wiele trudniej będzie nam współpracować z klientkami, które oczekują od nas wiedzy i wsparcia z zakresu doboru najlepszej metody. Warto szukać miejsc, w których szkolą styliści z doświadczeniem, które jest niezbędne przy pracy z rzęsami. Nie zawsze możemy spotkać ciekawe propozycje szkoleń w naszej okolicy, dlatego warto szukać czegoś w większych miejscowościach, wpisując na przykład: szkolenia Secret Lashes Wrocław.

To z pewnością dwa najważniejsze kroki, które powinna podjąć każda stylistka rzęs.