fbpx

Gdy na początku listopada Semilac wprowadził swoją nowość, wiele profesjonalnych stylistek wiedziało, że z czasem stanie się ona hitem kolejnych miesięcy! Chociaż taki efekt możemy spotkać tylko w nielicznych salonach, warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej. Uchylamy rąbka tajemnicy w naszym dzisiejszym artykule! Mamy nadzieję, że tak, jak my i nasze klientki, pokochacie ten efekt.

„Zaczynało się całkiem niewinnie. Ot, delikatny flirt z kolorowymi liśćmi zdobiącymi korony drzew. Z czasem ta bezpieczna relacja z odrobiną pikanterii przerodziła się w bardziej żywiołowy taniec, który swoją nieposkromioną energią zaskoczył chyba nawet same liście. Te nie wytrzymały narzuconego przez wiatr tempa i jeden po drugim zaczęły zeskakiwać z gałęzi. Ich spektakularny lot był przyjemny dla oczu licznych obserwatorów, którzy z perspektywy przytulnej kawiarni oczekiwali finału tej znajomości. Ostatnia scena rozegrała się na mokrym chodniku, który został efektownie ozdobiony jesiennym dywanem tkanym najpiękniejszymi kolorami sezonu”. – tak o efekcie sweater weather możemy przeczytać na stronie producenta lakierów hybrydowych.

W rezultacie uzyskujemy paznokcie, których struktura przypomina nieco kartkę mokrego papieru. W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów kolor nie jest jednolity, tylko wzbogacony o dodatkowy efekt. Ciekawe jest również to, że zupełnie inaczej wygląda ten kolor w macie i połysku, dzięki czemu można stworzyć naprawdę ciekawe stylizacje.

roducent na razie zaproponował tylko 5 odcieni, jako opcja limitowana. Mamy jednak nadzieję, że lakiery na stałe wejdą do sprzedaży, a ilość kolorów wzrośnie. Na razie możemy wykonać manicure w barwach różowych, fioletowych, niebieskich i zielonych. Ciekawi nas jednak, jak taki efekt prezentowałby się na czerwieni, czy szarościach.

Lakier nakłada się w taki sam sposób, jak pozostałe hybrydy, więc wizyta w salonie w żaden sposób się nie wydłuży, co jest niezwykle istotne, jeżeli mamy ograniczony czas. Kosz lakieru jest wysoki, dlatego o wiele lepiej jest wykonać taką stylizację w profesjonalnym salonie, w który dodatkowo odpoczniemy. Kolory można łączyć z różnymi dodatkami i zdobienia, co sprawia, że paznokcie wyglądają jeszcze lepiej, niż dotychczas.