fbpx

STREFA MĘŻCZYZNY

Manicure 

 Męski manicure bardzo często kojarzy się Panom z długim przesiadywaniem u kosmetyczki, kolorowymi paznokciami i bezsprzecznie napawa ich skrępowaniem. Czas obalić te wprowadzające w błąd stereotypy! Zarówno dłonie kobiety, jak i mężczyzny są ich niepodważalną wizytówkąTo właśnie męskie dłonie i paznokcie narażone są na poważniejsze uszkodzenia i zwykle wymagają intensywniejszej pielęgnacji niż damskie. 

Oferujemy profesjonalny manicure dla mężczyzn, który podaruje Twoim dłoniom należytą regenerację – sprawi, że paznokcie będą odpowiednio przycięte i spiłowane, a dłonie staną się miłe w dotyku oraz intensywnie nawilżone. Gwarantujemy, że nie ma lepszej wizytówki męskości od stanowczego uścisku dłoni w połączeniu z gładką skórą i zadbanymi paznokciami! Męski manicure pełni także dodatkową funkcję – chroni przed kolejnymi uszkodzeniami, takimi jak łamliwość paznokci i przesuszona skóra, minimalizując ryzyko wystąpienia ich. Wspomaga także utrzymywanie czystości dłoni! 

Nie czekaj i oddaj swoje dłonie w dobre ręce! 

 

 Pedicure 

 Suche pięty, wrastające paznokcie, szorstka skóra, odciski, modzele i zrogowaciały naskórek – zazwyczaj dostrzegamy wszystkie te przypadłości dopiero przed wyjściem na basen lub założeniem butów, które w znacznym stopniu eksponują wygląd naszych stóp. Panuje błędne przekonanie, że pedicure jest domeną kobiet – nic bardziej mylnego! Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny wśród panów! 

Właśnie dlatego w naszym salonie oferujemy profesjonalny zabieg pedicure dla mężczyzn. Obejmuje on nie tylko głęboki relaks podczas siedzenia w wygodnym fotelu i nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom – wiąże się z nim także szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które mają za zadanie zadbać o odpowiednie nawilżenie oraz regenerację stóp. W efekcie skóra staje się idealnie gładka – można pożegnać się z suchymi, szorstkimi piętami i odciskami! 

 

 Depilacja 

Jeszcze kilka lat temu określenie „depilacji męskiej” kojarzyło się panom z goleniem zarostu na twarzy. Z czasem dostrzegli oni jednak szereg zalet, które stoją za pozbyciem się włosów z innych części ciała, dlatego coraz częściej poddają się temu zabiegowi w salonach kosmetycznych. 

Pasta cukrowa, czy wosk? 

Wybór odpowiedniej metody depilacji nie jest łatwą decyzją, zwłaszcza dla panów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym zabiegiem. 

Depilacja woskiem stanowi szybką i skuteczną metodę usuwania zbędnego owłosienia z takich miejsc jak nogi, ręce, ramiona, pachy, klatka piersiowa i plecy. Kluczem do perfekcyjnego usunięcia włosków jest odpowiednie podgrzanie wosku, aż do osiągnięcia jego półpłynnej postaci. Wosk nakładany jest na skórę zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów, natomiast zrywany – w przeciwną stronę, czyli „pod włos”. Pozwala to na dokładną depilację, która nie wymaga poprawek. Włosy usuwane są razem z cebulkami, dzięki czemu efekt gładkiej skóry utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Ta metoda depilacji ma też działanie podobne do peelingu – w jej trakcie usuwane są warstwy martwego naskórka, a skóra staje się gładsza i przyjemniejsza w dotyku. Warunek jest jeden – włosy powinny mieć minimum centymetr długości, by efekty zabiegu były w pełni zadowalające. 

Depilacja pastą cukrową zalicza się do najbardziej delikatnych oraz naturalnych metod usuwania owłosienia z takich miejsc jak nogi, ręce, ramiona, pachy, klatka piersiowa i plecy. Należy jednak pamiętać o uzbrojeniu się w cierpliwość podczas zabiegów dotyczących większych partii ciała – pasta cukrowa sprawdza się znacznie lepiej na mniejszych fragmentach skóry niż w przypadku wosku, dlatego depilacja większej powierzchni ciała zajmuje nieco więcej czasu. 

Początkową fazą zabiegu jest rozgrzanie w dłoniach kosmetyczki porcji masy cukrowej, a następnie równomierne rozciągnięcie jej na depilowanym kawałku skóry. Rozprowadza się ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Kolejny etap stanowi podważenie brzegu powierzchni, którą tworzy rozgnieciona pasta cukrowa, a następnie energicznym ruchem zostaje ona oderwana w kierunku zgodnym ze wzrostem włosa. 

Pasta składa się z naturalnych składników i nie zawiera drażniących skórę substancji, dzięki czemu może być nakładana kilkukrotnie na ten sam fragment ciała. Polecana jest przede wszystkim alergikom, u których ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji w trakcie zabiegów kosmetycznych jest bardzo wysokie oraz osobom z wrażliwą skórą i problemem wrastających włosków. Tak jak w przypadku depilacji woskiem, włosy muszą mieć minimum centymetr długości, by efekty były zadowalające. 

Jak przygotować się do depilacji? 

Jednym z najważniejszych kroków, jakie powinno się wykonać podczas przygotowywania się do depilacji którąkolwiek metodą jest peelingktóry skutecznie usuwa zrogowaciały naskórek, zmiękcza skórę i odsłania włoskiKilka dni przed depilacją powinno się zrezygnować z intensywnej ekspozycji skóry na słońce, by nie doszło do poparzeń. Nie powinno się także wykonywać zabiegów złuszczających za pomocą kwasów oraz mikrodermabrazji – zminimalizuje to ryzyko podrażnienia skóry przed zabiegiem. W dzień wizyty nie powinno się nakładać balsamów i kremów na skórę, która ma zostać poddana depilacji. 

Wszystkie te zalecenia można przeformułować w ogólną zasadę – nie powinno się podrażniać miejsc, które w ciągu najbliższych 24 godzin mają zostać poddane zabiegowi usuwania owłosienia. 

 

 Brwi 

Odpowiedni kształt brwi stanowi niezwykle istotny element oprawy oka – dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Perfekcyjnie wykonana regulacja potrafi skutecznie oczyścić spojrzenie i odświeżyć wygląd całej twarzyWłaśnie dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla panów, którzy pragną nadać swoim brwiom lepszego kształtu! Boisz się efektu końcowego? Bez obaw! W naszym salonie podstawą perfekcyjnie wykonanej usługi jest wywiad z klientem oraz jego preferencje! Zaufaj naszym kosmetyczkom, które w profesjonalny sposób pomogą Ci dobrać odpowiedni kształt brwi do rysów Twojej twarzy i sprawią, że efekt będzie w pełni naturalny oraz zadowalający!