fbpx

Coraz więcej kobiet ze względu na komfort i wygodę decyduje się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. Profesjonalnie wykonane rzęsy ograniczają czas związany z codziennym makijażem oraz podkreślają spojrzenie.

Efekt utrzymuje się około dwudziestu jeden dni jednak, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W dzisiejszym poradniku przygotowaliśmy dla Was trzy najważniejsze wskazówki związane z tym, jakich kosmetyków należy unikać, gdy mamy przedłużone rzęsy.

TRZY RODZAJE KOSMETYKÓW, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Po pierwsze: tłuste toniki oraz płyny do demakijażu

Przy demakijażu twarzy należy zrezygnować z używania tłustych kosmetyków. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie możemy ich wykluczyć, konieczne jest to, aby nie wycierać twarzy wokół oczu, ponieważ tłuste środki, mogą osłabić klej, który utrzymuje nasze kępki. Warto zastąpić je na przykład zwykłym tonikiem micelarnym.

Po drugie: tusz do rzęs

Po to przedłużamy rzęsy, aby rano po przebudzeniu wyglądać pięknie bez konieczności wykonywania makijażu. Nałożenie tuszu, który dodatkowo obciąża rzęsy i je odkleja, doprowadza do tego, że efekt utrzymuje się krócej, ponieważ kępki szybko wypadają.

Po trzecie: baza pod podkład

Wiele baz, które mają na celu utrzymać makijaż jak najdłużej, są tłuste, dlatego przy aplikacji należy omijać okolice oczu, aby kosmetyk nie dostał się na przedłużone rzęsy.

Jeżeli chcemy, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej, należy pamiętać jeszcze o tym, aby:
– nie pocierać oczu;
– rozczesywać rzęsy specjalną szczoteczką, ale nie zbyt często, najlepiej rano i wieczorem;
– nie używać zalotki, która tylko połamie rzęsy;
– nie moczyć nadmiernie rzęs na basenie;
– regularnie je uzupełniać;
– nie ściągać rzęs na własną rękę, ponieważ wyrwiemy swoje naturalne;
– zrezygnować na jakiś czas z solarium i sauny, ponieważ wilgotne powietrze negatywnie wpływa na doklejone rzęsy.
Stosowanie się do powyższych rad powinno zapewnić, że efekt utrzyma się przez około 3 tygodnie.