fbpx

Świat paznokci, zarówno jak mody, czy fryzur stale się zmienia. Bardzo często oprócz koloru lub zdobień istotną rolę odrywa również sama płytka. Czym charakteryzują się dane kształty? Jaki będzie najwygodniejszy podczas pracy w biurze, a jaki, gdy musimy mieć krótkie paznokci? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym najnowszym poradniku.
Niezwykle istotne jest, aby pamiętać o tym, że za pomocą odpowiedniego kształtu możemy wysmuklić dłoń i wydłużyć palce. Jednak w przypadku manicure liczy się również wygoda, o której warto pamiętać.

KWADRATOWE

Wśród najpopularniejszy od lat królowały paznokcie kwadratowe, które bez problemu możemy wykonać nawet podczas domowego manicure. Ten kształt najlepiej sprawdza się u kobiet, które z uwagi na pracę, czy swoje upodobania nie mogą pozwolić sobie na długie paznokcie.

MIGDAŁKI

Kolejną alternatywą dla krótkich paznokci są również migdałki, które swym wyglądem przypominają wspominany wcześniej orzech. Lekko wydłużone paznokcie i spiłowane końcówki na spiczasty kształt sprawiają, że dłonie są smuklejsze i eleganckie. Pięknie wyglądają z ombre lub cyrkoniami.

OWALNE

To z pewnością najbardziej uniwersalny kształt bez względu na to, czy mamy długie, czy krótkie paznokcie. Nie utrudniają codziennych prac domowych oraz pisania na klawiaturze, co w przypadku pracy jest bardzo ważne. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku szerokiej płytk, i mopgą ją znacznie poszerzyć.

SZPICE

Jeżeli zależy nam na długich i wyraźnych paznokciach to z pewnością szpice, będą najlepszym rozwiązaniem. Płytka po spiłowaniu przypomina trójkąt z wysokim wierzchołkiem. Znacząco wydłużają dłoń i wyszczuplają palce.

Powyżej wskazaliśmy trzy najpopularniejsze kształty paznokci. Nie należy jednak zapominać również o tym, że trendy stale się zmieniają, dlatego w ostatnich miesiącach królowały na przykład trumienki, czyli paznokcie przypominające migdałki ze ściętym szpicem. Istotna jest również długość. Przed wyborem określonego kształtu, warto zapytać o radę stylistkę, która z pewnością podpowie nam, jaki kształt paznokci będzie dla nas najlepszy.