fbpx

Wiele kobiet, które decyduje się na profesjonalny manicure w salonie kosmetycznym, bardzo często ma dylemat nad tym, jaką konkretnie wybrać usługę. Czym się różnią paznokcie hybrydowe od żelowych? Co wybrać, jeżeli idziemy na wizytę pierwszy raz? O tych i innych różnicach piszemy w naszym dzisiejszym krótkim poradniku.

Zanim określimy, na jaką usługę się wybierzemy, warto sprawdzić kondycję naszych naturalnych paznokci. Najlepiej skonsultować daną metodę z kosmetyczką, która profesjonalnie określić, co będzie najlepsze dla naszych paznokci.

Jeżeli nasze naturalne paznokcie szybko się łamią i narażone są na stałe uszkodzenia mechaniczne, wówczas warto wybrać paznokcie żelowe, które z pewnością będą twardsze i dłużej się utrzymają.

Czy na paznokciach żelowych można wykonać zdobienia?

Istnieje wiele mitów na temat paznokci żelowych. Jednym z nich jest to, że na paznokciach żelowych nie można wykonać takich samych zdobień, jak na hybrydach. Oczywiście jest to błędne założenie, ponieważ zarówno na jednych, jak i drugich możemy wykonać ulubione wzorki. Bez względu na to, czy chcemy stylizację z cyrkoniami, efekt ombre, czy klasyczne matowe kolory.

Które paznokcie utrzymują się dłużej?

Wszystko zależy od tego, jak nasze paznokcie zareagują na daną metodę. Z założenia żel utrzymuje się dłużej, jednak u wielu kobiet hybryda wytrzymuje nawet trzy do czterech tygodni. Gdy wybieramy się na pierwszą wizytę, możemy spróbować hybrydę, aby określić, czy efekt otrzymuje się wystarczająco długo.

Kolejnym mitem, o którym warto wspomnieć, jest fakt, że paznokcie żelowe są grubsze, przez co nie wyglądają ładnie. Współczesne produkty stosowane w profesjonalnych salonach, pozwalają na uzyskanie naturalne efektu.

Ostatnia kwestia, o której często jest dosyć głośno, to zniszczenie płytki paznokcia. Tylko nieprofesjonalny zabieg może uszkodzić naturalną płytkę. Jeżeli wykonamy manicure u odpowiedniej stylistki na pewno, nie doprowadzimy do żadnych uszkodzeń. To samo dotyczy zdejmowania żelu, czy hybrydy.