fbpx

Coraz więcej kosmetyczek decyduje się na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu metod przedłużania rzęs. Istnieje wiele rodzajów szkoleń, które należy odbyć, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientek. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące szkoleń z przedłużania rzęs.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Jeżeli chcemy oferować pełen zakres usług z przedłużania i zagęszczania rzęs, należy przyswoić następujące techniki: metoda 1:1, metoda 2-3D, Volume Russian, Kim Camellia oraz Blink and Express. Metody dobierane są indywidualnie do każdej klientki pod względem jej kondycji rzęs, osadzenia oczu i oczywiście oczekiwać, dlatego, aby stylizacja była, jak najlepsza należy zadbać o to, aby poznać każdą z technik.

Od jakiej metody zacząć?

Podstawą wiedzy każdy stylistki, czy kobiety, która chce zająć się profesjonalnym przedłużaniem rzęs, jest metoda 1:1. W tej technice kursantki omawiają między innymi: budowę oka oraz rzęs, techniki i różnice między poszczególnymi metodami, przeciwwskazania do przedłużania rzęs, etapy zabiegu, jak również rodzaje sztucznych rzęs. Istotne jest również to, aby wybrać takie szkolenie podczas którego przedstawione zostaną narzędzia do stylizacji, które są niezbędne w codziennej pracy stylistki.

Czy można odbyć szkolenie ze wszystkich metod naraz?

Szkolenie z każdej metody trwa około 8 godzin, dlatego odbycie kursu z każdej techniki podczas jednego spotkania jest niemożliwe. Kolejna kwestia to umiejętności. Warto przez pewien czas wykonywać stylizację z metody 1:1 oraz 2-3D, aby wykonywać Volume Russian. Brak praktyki i chęć poznania wszystkich metod jednocześnie przekłada się bardzo często na niekorzyść klientek, o czym warto pamiętać.

Czy po szkoleniu dostanę dyplom/certyfikat?

Wszystko zależy od tego, gdzie udamy się na szkolenie. Do najbardziej prestiżowych zaliczamy na przykład certyfikat Secret Lashes Wrocław, który otrzymują kursantki, które odbyły szkolenie u certyfikowanych szkoleniowców marki. Firma charakteryzuje się również profesjonalnymi narzędziami do stylizacji, co jest niezwykle istotne w pracy kosmetyczki.

Jaki jest koszt szkolenia?

Cena szkolenia zależy bardzo często od wielu czynników między innymi od tego, czy kurs przeprowadzany jest przez profesjonalistów, czy osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji do tego, aby uczyć innych. W przypadku renomowanych szkoleń kwota za metodę 1:1 wynosi około 1000 zł, a kwota za pozostałe metody zależna jest od tego, czy decydujemy się na kurs w pakiecie itp.

Jeżeli macie jeszcze jakieś dodatkowe pytania z chęcią na nie odpowiemy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.