fbpx

Wiele z Was z pewnością zgodzi się z tym, że kobiety coraz chętniej decydują się na stylizację rzęs w salonach kosmetycznych. Komfort, który towarzyszy podczas porannego wstawania, sprawia, że przedłużanie rzęs stało się jedną z najpopularniejszych usług kosmetycznych. Jak długo utrzymuje się efekt?  Na co należy zwrócić uwagę podczas pielęgnacji? Kilka cennych wskazówek przedstawimy w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

Ile czasu utrzymują się przedłużone rzęs? 

Warto zacząć od tego, że to, jak długo utrzyma się efekt, zależy od wielu czynników, które wskazujemy poniżej. Jednak dobrze wykona stylizacja rzęs Wrocław, powinna cieszyć nas przez około trzy tygodnie. Następnie należy udać się na uzupełnienie.

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze: salon, który wybierasz

W każdej branży istnieje spora grupa „pseudo” specjalistów, którzy za sprawą naszej osoby zaczynają się dopiero uczyć lub zależy im tylko i wyłącznie na korzyściach materialnych. W celu uniknięcia rozczarowań warto wybrać się do miejsca, które dba o bezpieczeństwo swoich klientek i pracuje na produktach znanych i sprawdzonych firm. Popularne są rzęsy Secret Lashes Wrocław, ponieważ zapewniają naturalny efekt i są bezpieczne dla naszego oka.

Niestety wiele stylistek kupuje tanie chińskie narzędzia do przedłużania, które sprawiają, że efekt nie wygląda naturalnie. Zwróć uwagę również na czas stylizacji. W dobrych salonach wynosi on około dwóch godzin, jeżeli ktoś proponuje Ci założenie rzęs w godzinę, to pierwszy sygnał do tego, aby jeszcze raz zastanowić się nad swoją decyzją.

Po drugie: pielęgnacja po zabiegu

Dobrze wykonane rzęsy, to jedno. Istotne jest również to, aby w prawidłowy sposób je pielęgnować. Na ten temat powstało wiele ciekawych artykułów i poradników, które publikowaliśmy. Jednak w gwoli ścisłości przypomnimy niektóre z nich:

– rozczesujemy rzęsy specjalną szczoteczką,

– nie pocieramy rzęs,

– nie używamy tłustych produktów do demakijażu, warto zastąpić je płynem mineralnym,

– zalotki odkładamy na bok — po to przedłużamy rzęsy, żeby ich nie używać,

– nie tuszujemy rzęs!

Ważne jest również, aby przez pierwsze 24h po zabiegu zachować szczególną ostrożność w kontakcie z rzęsami i nie moczyć ich w wodzie.