fbpx
Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka

Jak dbać o paznokcie hybrydowe?

28 lipca 2019 | pilnikizalotka

POST-Pilnik1fghh

Każdy zabieg kosmetyczny, aby był trwały, wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. To samo dotyczy paznokci hybrydowych. Nawet te, które wykonane są w oparciu o specjalistyczne produkty, wymagają tego, aby prawidłowo je zabezpieczać, aby efekt utrzymywał się, jak najdłużej. Jak dbać o paznokcie hybrydowe? Kilka wskazówek przedstawiamy w naszym dzisiejszym artykule.
Manicure hybrydowy – jak prawidłowo pielęgnować dłonie i paznokcie
Po pierwsze: prace domowe

Podczas porządków bardzo często używamy różnych detergentów, które mogą negatywnie wpłynąć na hybrydę i skórę dłoni. Aby mieć pewność, że nie zniszczymy efektu, należy skorzystać z rękawic ochronnych, które bez problemu kupimy w każdym supermarkecie, czy drogerii kosmetycznej.

Po drugie: nie skracaj i nie usuwaj hybrydy samodzielnie

Każda ingerencja w manicure hybrydowy może powodować odpryski. Jeżeli nie chcesz zniszczyć płytki paznokcia, skorzystaj z usługi profesjonalnej kosmetyczki, aby zdjąć lub uzupełnić hybrydę.

Po trzecie: nie mocz paznokci w gorącej wodzie

Długotrwałe moczenie każdych paznokci w wodzie powoduje, że dłonie się wysuszają, a hybryda z czasem zaczynam odchodzić. Lepsza dla dłoni i paznokci z pewnością będzie kąpiel parafinowa.

Po czwarte: kremy i olejki

Aby dłonie wyglądały pięknie, warto pamiętać o używaniu kremu, który dodatkowo je odżywia. Do skórek najlepiej używać odpowiednich olejków, które sprawiają, że nie są suche i powodują podrażnień.

Po piąte: regularne wizyty

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się często powyżej czterech tygodni. Jednak wraz ze wzrostem paznokcia zwiększa się również niebezpieczeństwo uszkodzeń mechanicznych. Przypadkowe uderzenie, często doprowadza do złamania paznokcia, którego następnie trzeba odbudować. Zbyt długie przeciąganie wizyty doprowadza do tego, że paznokcie stają się słabsze, dlatego, warto uczęszczać regularnie na manicure hybrydowy. Wizyta powinna odbywać się, co trzy tygodnie.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki, pozwolą Wam cieszyć się pięknymi paznokciami, jak najdłużej. Jeżeli hybryda odpryskuje wcześniej, a paznokcie często się łamią, warto rozważyć wykonanie paznokci żelowych, które dodatkowo utwardzą płytkę.

Archiwum

Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka