fbpx

PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Wśród profesjonalnych metod przedłużania rzęs, należy wyróżnić: metodę 1:1, metodę 2-3D, Volume Russian oraz Kim Camellia. Jeżeli wybieramy się do stylistki pierwszy raz i nie wiemy, jaką metodę wybrać, warto skorzystać z jej fachowej porady. U niektórych Pań, wystarczy lekki zagęszczenie metodą dwa do jeden u innych konieczne będzie większe zagęszczenie.

Czy przedłużanie rzęs jest niebezpieczne dla zdrowia?

To kolejny mit, o którym warto napisać kilka słów. Każdy zabieg kosmetyczny, nawet najmniejszy, jak na przykład henna, czy regulacja brwi – będzie szkodliwy dla zdrowia, gdy wykona go osoba, która nie jest specjalistą w danej branży. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać się do salonu, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientek i posiada w swoim teamie doświadczone osoby. Bez względu na to, gdzie mieszkamy np. przedłużanie rzęs Wrocław, Kraków, czy Warszawa, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć salony, w których stosowane są produkty bezpiecznej i sprawdzonej marki Secret Lashes.

Kolejna kwestia to naturalny efekt. Sztuczne rzęsy zakupione w Internecie, czy drogeriach kosmetycznych, po założeniu wyglądają najczęściej nienaturalnie i utrzymują się kilka dni. Rzęsy wykonane w salonie kosmetycznym utrzymują się nawet do trzech tygodni.
Zatem odpowiadając na wcześniej zadane pytanie, warto podkreślić, że przedłużanie rzęs jest bezpieczne i nieszkodliwe, jeżeli wykonywane jest przez sprawdzone osoby. W tym przypadku „taniej” wcale nie oznacza lepiej, dlatego należy dwa razy się zastanowić, nim zdecydujemy się na stylizację u osoby, która dopiero się uczy. Brak umiejętności może przełożyć się na wiele niebezpiecznych sytuacji takich, jak na przykład dostanie się kleju do oczu, czy sklejenie dolnej rzęsy z górną.

SZKOLENIA STACJONARNE

Od jakiej metody zacząć?

Podstawą wiedzy każdy stylistki, czy kobiety, która chce zająć się profesjonalnym przedłużaniem rzęs, jest metoda 1:1. W tej technice kursantki omawiają między innymi: budowę oka oraz rzęs, techniki i różnice między poszczególnymi metodami, przeciwwskazania do przedłużania rzęs, etapy zabiegu, jak również rodzaje sztucznych rzęs. Istotne jest również to, aby wybrać takie szkolenie podczas którego przedstawione zostaną narzędzia do stylizacji, które są niezbędne w codziennej pracy stylistki.

Czy można odbyć szkolenie ze wszystkich metod naraz?

Szkolenie z każdej metody trwa około 8 godzin, dlatego odbycie kursu z każdej techniki podczas jednego spotkania jest niemożliwe. Kolejna kwestia to umiejętności. Warto przez pewien czas wykonywać stylizację z metody 1:1 oraz 2-3D, aby wykonywać Volume Russian. Brak praktyki i chęć poznania wszystkich metod jednocześnie przekłada się bardzo często na niekorzyść klientek, o czym warto pamiętać.

Jakie ubranie przygotować na szkolenie?

Na pewno wygodne, niekrępujące ruchów, najlepiej w ciemnych kolorach i koniecznie takie, bez którego będziesz w stanie żyć, kiedy okaże się, że ubrudzisz je czarnym klejem. Zalecamy wybrać raczej robocze ubranie albo zabrać ze sobą coś na zmianę.

Czy na szkoleniu mogę mieć długie paznokcie?

Kursantkom rozpoczynającym swoją przygodę ze stylizacją rzęs zalecamy, aby przystępowały do szkolenia z możliwie krótkimi paznokciami. Dzięki temu będzie Ci łatwiej kontrolować pęsetę w dłoni, co bezpośrednio przełoży się na wydajność ruchów, a w konsekwencji na czas całej aplikacji, który dla początkujących osób często stanowi duże wyzwanie. Długie paznokcie mogą dostarczyć niepotrzebnych trudności, z czym poradzisz sobie lepiej lub gorzej w zależności od indywidualnych predyspozycji manualnych.

Czy rozpuszczone włosy będą mi przeszkadzały w szkoleniu?

Rozpuszczone włosy nie są wskazane, ponieważ podczas szkolenia mogą przeszkadzać zarówno Tobie, jak i modelce. Rozpuszczone włosy mogą ograniczyć Ci widoczność, a jeśli są naprawdę długie, to dodatkowo istnieje ryzyko pobrudzenia ich klejem. Modelkę natomiast mogą łaskotać, przez co będzie jej trudno wyleżeć w spokoju bez wiercenia się kilka godzin, abyś mogła w spokoju wykonać swoją stylizację. Zalecamy zabranie ze sobą czegoś do spięcia włosów tj. gumkę czy spinki.

Czy na szkolenie ubrać soczewki czy okulary?

Zdecydowanie okulary! Jeśli nosisz na co dzień soczewki zalecamy, aby na czas szkolenia zastąpić je okularami, które zabezpieczą oczy przed ewentualnym wystąpieniem podrażnienia w kontakcie z oparami kleju.

Czy na szkoleniu muszę mieć własne narzędzia?

Absolutnie nie ma takiej konieczności, gdyż przystępując do szkoleń organizowanych w centrum szkoleniowym Pilnik i Zalotka otrzymujesz do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne, w pełni wyposażone stanowisko pracy oraz wysokiej klasy urządzenia, akcesoria, produkty i kosmetyki marki Secret Lashes.

Czy na szkolenie mogę zaprosić własną modelkę?

Oczywiście! Jeśli masz kilka chętnych modelek i zastanawiasz się którą wybrać, zwróć przede wszystkim uwagę na rzęsy modelki, które powinny być Twoim głównym kryterium wyboru. Jeśli wybierzesz modelkę, która będzie miała ciemne i grube rzęsy, to z pewnością Twoja pierwsza aplikacja stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Jeśli dla twojej modelki to będzie pierwsza aplikacja szkoleniowa, zalecamy uprzedzić, że część praktyczna, w której wykonasz swoją pierwszą stylizację, może potrwać nawet 5 godzin. Modelka, dla której wyleżenie dłuższego czasu (oczywiście z przerwami) na łóżku kosmetycznym będzie problemem, na pewno nie ułatwi Ci zadania.

Czy na szkolenie mogę zaprosić modelkę, która ma obecnie przedłużone rzęy?

Jak najbardziej jest taka możliwość. Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do nowej aplikacji rzęsy zostaną ściągnięte, gdyż na każdym szkoleniu wszystkie kursantki wykonują stylizację od podstaw. Dla Ciebie jest to nawet korzystniejsza sytuacja z punktu widzenia szkoleniowego, gdyż przed przystąpieniem do nauki przedłużania rzęs część praktyczną rozpoczniesz od nauki ściągnięcia modelce rzęs z poprzedniej aplikacji.

Czy na szkoleniu mogę pracować na własnych pęsetach?

Oczywiście, że tak. Jeśli tylko dysponujesz własnymi pęsetami i chcesz ćwiczyć właśnie na nich to, nie ma najmniejszego problemu. Pamiętaj jedynie, aby zabrać ze sobą co najmniej jedną pęsetę prostą i jedną zakrzywioną.

Czy w trakcie kursu przewidziane są przerwy?

Oczywiście, że tak! Zasłużony odpoczynek po owocnej pracy należy się każdemu. Tuż po zakończeniu części praktycznej na główkach około godziny 12:30 zaplanowana jest 30-minutowa przerwa na lunch, podczas której zbieramy energię na kolejny etap szkolenia polegający na wykonaniu stylizacji rzęs na modelce.

Czy powinnam się przygotować w jakiś specjalny sposób do szkolenia?

Absolutnie nie ma takiej potrzeby. Jedyne, o czym należy pamiętać to, aby zabrać ze sobą to dużo uśmiechu i pozytywnej energii, a całą resztą nie trzeba się przejmować, gdyż jest na naszej głowie. Zalecamy natomiast aby powstrzymać się od przygotowań do szkolenia poprzez oglądanie tutoriali na temat przedłużania rzęs, które pojawiają się w internecie. Filmy tego typu często okazują się nie być pomocne w przekazywaniu rzetelnej wiedzy i aktualnych technik przedłużania rzęs, a mogą przyczynić się do rozwoju złych nawyków, które będziemy musieli później skorygować. Zdecydowanie zostaw siły na trening po szkoleniu, który będzie stanowił kluczową rolę w drodze do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu twoich stylizacji.

Czy powinnam zakupić materiały do stylizacji rzęs przed szkoleniem?

Zachęcamy do wstrzymania się z zakupem zestawów startowych do momentu zakończenia kursu. Podczas szkolenia przekonasz się, na jakich narzędziach pracuje Ci się najlepiej. Wspólnie dobierzemy Ci idealnie dopasowany zestaw, bez zbędnych materiałów i narzędzi lub doposażymy to, co już posiadasz. Dla naszych kursantek przygotowaliśmy specjalne rabaty.

Dodatkowe wskazówki przed szkoleniem?

• Wszelkiego rodzaju pierścionki, bransoletki czy naszyjniki będą Ci przeszkadzały w trakcie szkolenia, dlatego zalecamy ograniczenie ich do absolutnego minimum.

• Jeżeli sama korzystasz z usługi przedłużania rzęs i niejednokrotnie zastanawiał Cię którykolwiek z elementów wykonywanego zabiegu, na który jeszcze nie poznałaś odpowiedzi, to śmiało zapisz wszystkie swoje pytania i wątpliwości, a podczas szkolenia chętnie na wszystkie odpowiemy.

SZKOLENIA ON-LINE

Czy na szkoleniu on-line muszę mieć własne materiały i narzędzia?

Absolutnie nie ma takiej konieczności. W cenie szkolenia otrzymujesz od nas zestaw startowy składający się ze wszystkich niezbędnych materiałów, narzędzi i kosmetyków. Dodatkowo wypożyczymy Ci główkę treningową, którą w ciągu 7 dni po szkoleniu możesz odesłać lub jeśli będziesz chciała poćwiczyć dłużej, będziesz mogła zakupić ją w preferencyjnej cenie bez konieczności odsyłania.

Czy po ukończeniu szkolenia on-line mogę skorzystać ze szkolenia stacjonarnego praktycznego?

Oczywiście jest taka możliwość! Po ukończeniu szkolenia online “Teoria + Praktyka na główce” szkolenie stacjonarne możesz zakupić w wysokości 70% regularnej ceny.

Kiedy otrzymam zestaw startowy do szkolenia on-line i co wchodzi w jego skład?

Zestaw startowy zostanie wysłany do Ciebie na adres podany w procesie zakupu szkolenia i trafi do Ciebie na kilka dni przed szkoleniem.

Znajdziesz w nim:

 • Szczoteczki do rzęs
 • Kamień nefrytu
 • Holder
 • Rzęsy w paskach
 • Taśmę
 • Płatki pod oczy
 • Główkę (wypożyczenie)
 • Rzęsy treningowe
 • Cleaner
 • Primer
 • Pęsety
 • Klej do rzęs
 • Aplikatory microbrush

Jak liczne są grupy na szkoleniach on-line?

Część teoretyczna realizowana jest w grupach maksymalnie 3-osobowych. Jeśli zdecydowałaś się na szkolenie on-line łączące teorię z praktyką na główce po szkoleniu teoretycznym część praktyczna przeprowadzana jest indywidualnie z trenerem.

Ile czasu trwa szkolenie teoretyczne a ile teoria połączona z praktyką?

Szkolenie teoretyczne trwa około 2 godzin i organizowane jest w postaci webinaru. Część praktyczna realizowana jest indywidualnie z trenerem, a sesja taka trwa 2 godzin. Na całe szkolenie on-line “Teoria + Praktyka na główce” należy zaplanować 4 godziny.

Nie posiadam kamery internetowej, czy mogę mimo to wziąć udział w szkoleniu on-line?

Jeśli nie posiadasz kamery internetowej to nic straconego. Jest ona niezbędnym elementem w części praktycznej, jednak jeśli przy rezerwacji miejsca na szkoleniu otrzymamy taką informację, to do zestawu startowego dołączymy kamerkę specjalnie dla Ciebie, którą po szkoleniu będziesz mogła odesłać na nasz adres.

Czy w przypadku szkoleń on-line otrzymam również potwierdzenie ukończenia takiego szkolenia?

Oczywiście! Po zakończonym szkoleniu otrzymasz od nas Dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia.