fbpx

PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Wśród profesjonalnych metod przedłużania rzęs, należy wyróżnić: metodę 1:1, metodę 2-3D, Volume Russian oraz Kim Camellia. Jeżeli wybieramy się do stylistki pierwszy raz i nie wiemy, jaką metodę wybrać, warto skorzystać z jej fachowej porady. U niektórych Pań, wystarczy lekki zagęszczenie metodą dwa do jeden u innych konieczne będzie większe zagęszczenie.

Czy przedłużanie rzęs jest niebezpieczne dla zdrowia?

To kolejny mit, o którym warto napisać kilka słów. Każdy zabieg kosmetyczny, nawet najmniejszy, jak na przykład henna, czy regulacja brwi – będzie szkodliwy dla zdrowia, gdy wykona go osoba, która nie jest specjalistą w danej branży. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać się do salonu, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientek i posiada w swoim teamie doświadczone osoby. Bez względu na to, gdzie mieszkamy np. przedłużanie rzęs Wrocław, Kraków, czy Warszawa, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć salony, w których stosowane są produkty bezpiecznej i sprawdzonej marki Secret Lashes.

Kolejna kwestia to naturalny efekt. Sztuczne rzęsy zakupione w Internecie, czy drogeriach kosmetycznych, po założeniu wyglądają najczęściej nienaturalnie i utrzymują się kilka dni. Rzęsy wykonane w salonie kosmetycznym utrzymują się nawet do trzech tygodni.
Zatem odpowiadając na wcześniej zadane pytanie, warto podkreślić, że przedłużanie rzęs jest bezpieczne i nieszkodliwe, jeżeli wykonywane jest przez sprawdzone osoby. W tym przypadku „taniej” wcale nie oznacza lepiej, dlatego należy dwa razy się zastanowić, nim zdecydujemy się na stylizację u osoby, która dopiero się uczy. Brak umiejętności może przełożyć się na wiele niebezpiecznych sytuacji takich, jak na przykład dostanie się kleju do oczu, czy sklejenie dolnej rzęsy z górną.

SZKOLENIA

Od jakiej metody zacząć?

Podstawą wiedzy każdy stylistki, czy kobiety, która chce zająć się profesjonalnym przedłużaniem rzęs, jest metoda 1:1. W tej technice kursantki omawiają między innymi: budowę oka oraz rzęs, techniki i różnice między poszczególnymi metodami, przeciwwskazania do przedłużania rzęs, etapy zabiegu, jak również rodzaje sztucznych rzęs. Istotne jest również to, aby wybrać takie szkolenie podczas którego przedstawione zostaną narzędzia do stylizacji, które są niezbędne w codziennej pracy stylistki.

Czy można odbyć szkolenie ze wszystkich metod naraz?

Szkolenie z każdej metody trwa około 8 godzin, dlatego odbycie kursu z każdej techniki podczas jednego spotkania jest niemożliwe. Kolejna kwestia to umiejętności. Warto przez pewien czas wykonywać stylizację z metody 1:1 oraz 2-3D, aby wykonywać Volume Russian. Brak praktyki i chęć poznania wszystkich metod jednocześnie przekłada się bardzo często na niekorzyść klientek, o czym warto pamiętać.