fbpx

Manicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, na który decydują się kobiety. Nie tylko pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami, ale również zapewnia długotrwały efekt, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wygląd swoich dłoni. Prawidłowo wykonana hybryda utrzymuje się odo koło 21 dni. Zdarza się jednak, że z jakichś powodów hybryda odpryskuje już na drugi dzień. Co może to powodować? Co zrobić, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w naszym dzisiejszym poradniku.

Dlaczego lakier hybrydowy się nie trzyma?

Powodów dla których hybryda odpryskuje, jest wiele, jednak wśród kluczowych warto wyróżnić poniższe.

Po pierwsze: źle wykonany manicure

Chociaż coraz więcej salonów w swej ofercie posiada możliwość wykonywania manicure hybrydowego zdarza się, że przez nieodpowiednie produkty lub brak odpowiednich kwalifikacji paznokcie wykonywane są w niewłaściwy sposób. Istotne jest to, aby przed nałożeniem hybrydy oczyścić dokładnie płytkę i użyć trwałego oraz bezpiecznego topu, na który nałożony będzie wybrany kolor.

Po drugie: nieodpowiednia pielęgnacja

W wielu przypadkach hybryda trzyma się o wiele krócej u kobiet, które nie zabezpieczają odpowiednio swoich dłoni. Dotyczy to przede wszystkim prac domowych w których odczynienia mamy najczęściej ze środkami chemicznymi lub podczas mycia naczyń, gdzie stale moczymy dłonie w wodzie.

o trzecie: uszkodzenia mechaniczne

Zdarza się również, że kobiety, które często pracują na komputerze stale, uderzają opuszkami palców oraz paznokciami o klawiaturę.

Po czwarte: nieodpowiednia długość

Jeżeli paznokcie są zbyt długie i stale narażone na uderzenia, oprócz złamania towarzyszy im również ryzyko związane z zapowietrzeniem lub odpryskami. W takiej sytuacji warto zadbać o to, aby długość paznokci była dostosowana do naszych codziennych zajęć.
Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Wam cieszyć się pięknymi i długimi paznokciami, jak najdłużej. Wybierając salon, warto kierować się opiniami w social mediach, czy wyszukiwarce internetowej. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, nie powinniśmy mieć problemu, aby znaleźć salon, który się w tym specjalizuje np. hybrydy Wrocław, Warszawa, Kraków itp.