fbpx

Depilacja woskiem to szybka i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Pozostawia efekt gładkiej i przyjemnej w dotyku skóry od dwóch do czterech tygodni. Jeśli masz dość obowiązku golenia włosków maszynką co kilka dni, to ta metoda jest właśnie dla Ciebie!  

 

Na czym polega zabieg? 

Kluczem do perfekcyjnego usunięcia zbędnego owłosienia jest odpowiednie podgrzanie wosku, aż do osiągnięcia jego półpłynnej postaci. Wosk nakładany jest na skórę zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów, natomiast zrywany – w przeciwną stronę, czyli „pod włos”. Pozwala to na dokładną depilację, która nie wymaga poprawek. Włosy usuwane są razem z cebulkami, dzięki czemu przy regularnym powtarzaniu zabiegów odrastają cieńsze i słabsze. 

 

Jakie części ciała mogą być depilowane woskiem? 

Metoda ta sprawdzi się świetnie w miejscach takich jak: ręce, pachy, ramiona, nogi, brzuch i bikini oraz wąsik w przypadku pań. Ważną zaletę stanowi również fakt, iż depilacja woskiem pozwala usuwać bardzo cienkie włosy, które często występują na udach lub rękach. Nie zaleca się jej jednak u osób, które borykają się z problemem wrastających włosków. Jednym z najważniejszych warunków, który decyduje o wykonaniu zabiegu jest długość włosków – nie powinny być one krótsze niż 1 centymetr. 

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu? 

Istnieją przeciwwskazania do wykonywania depilacji woskiem, jednak wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest skóra i na ile poważny jest jej stan. Do kluczowych przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu należą: żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, stany zapalne i ropne skóry (grozi to wtórnym zakażeniem), zbyt krótkie włosy (nie przykleją się wówczas w odpowiedni sposób do zastygającego wosku, a efekt depilacji nie będzie zadowalający) poparzenia słoneczne oraz podrażnienia wywołane kwasami, schorzeniami lub lekami. 

 

Jak przygotować się do depilacji woskiem? 

Jednym z najważniejszych kroków, jakie należy wykonać podczas przygotowywania się do depilacji woskiem jest peelingktóry skutecznie usunie zrogowaciały naskórek, zmiękczy skórę i odsłoni włoski. Kilka dni przed depilacją powinno się zrezygnować z intensywnej ekspozycji skóry na słońce, by zminimalizować ryzyko poparzeń słonecznych. Nie należy także wykonywać zabiegów złuszczających za pomocą kwasów oraz mikrodermabrazji – zminimalizuje to ryzyko podrażnienia skóry przed zabiegiem. 

Bezpośrednio przed wykonywanym zabiegiem powinno się dokładnie umyć skórę. Nie należy tego dnia nakładać żadnych kremów lub balsamów, gdyż utrudnia to depilację – wosk wówczas źle przywiera do skóry. Decydując się na depilację bikini powinno się pamiętać o założeniu przewiewnej i bawełnianej bielizny, która łatwo przepuszcza powietrze – skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, dlatego należy zminimalizować ryzyko otarć i podrażnień. 

 

Czy zabieg depilacji woskiem boli? 

 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie – wszystko zależy od indywidualnej odporności na ból, gęstości włosków i zakorzenienia cebulek. Dla niektórych zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, natomiast wiele osób uważa go za wręcz bezbolesny! 

 

Efekty 

Najlepszą i najbardziej widoczną zaletą depilacji za pomocą wosku jest idealnie gładka skóraEfekt zauważalny jest zaraz po wykonaniu zabiegu i utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Przy regularnej depilacji woskiem włoski odrastają znacznie słabsze i cieńsze, co sprawia, że usuwanie ich staje się mniej bolesne i można przeprowadzać je rzadziej. Ta metoda depilacji ma też działanie podobne do peelingu – w jej trakcie usuwane są warstwy martwego naskórka, a skóra staje się gładsza i przyjemniejsza w dotyku.  

Kluczowym efektem jest dla nas uśmiech zadowolonych klientek, które mogą cieszyć się delikatną i gładką skórą przez wiele tygodni 😊