fbpx

W ostatnich czasach przedłużanie i zagęszczanie rzęs stało się niezwykle popularne. Coraz więcej kobiet chce cieszyć się wygodą o poranku i minimalistycznym makijażem. Wiele przedstawicielek płci pięknej ma również problem bardzo jasnymi rzęsami, dlatego jedynym sposobem na podkreślenie oka jest ich odpowiednie wydłużenie. Czy każda metoda jest bezpieczna? Gdzie wykonywać rzęs? Z pewnością z tymi dylematami boryka się wiele z Was, dlatego, aby rozwiać wszelkie wątpliwości przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł.

 

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Wśród profesjonalnych metod przedłużania rzęs, należy wyróżnić: metodę 1:1, metodę 2-3D, Volume Russian oraz Kim Camellia. Jeżeli wybieramy się do stylistki pierwszy raz i nie wiemy, jaką metodę wybrać, warto skorzystać z jej fachowej porady. U niektórych Pań, wystarczy lekki zagęszczenie metodą dwa do jeden u innych konieczne będzie większe zagęszczenie.

Czy przedłużanie rzęs jest niebezpieczne dla zdrowia?

To kolejny mit, o którym warto napisać kilka słów. Każdy zabieg kosmetyczny, nawet najmniejszy, jak na przykład henna, czy regulacja brwi – będzie szkodliwy dla zdrowia, gdy wykona go osoba, która nie jest specjalistą w danej branży. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać się do salonu, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientek i posiada w swoim teamie doświadczone osoby. Bez względu na to, gdzie mieszkamy np. przedłużanie rzęs Wrocław, Kraków, czy Warszawa, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć salony, w których stosowane są produkty bezpiecznej i sprawdzonej marki Secret Lashes.

Kolejna kwestia to naturalny efekt. Sztuczne rzęsy zakupione w Internecie, czy drogeriach kosmetycznych, po założeniu wyglądają najczęściej nienaturalnie i utrzymują się kilka dni. Rzęsy wykonane w salonie kosmetycznym utrzymują się nawet do trzech tygodni.
Zatem odpowiadając na wcześniej zadane pytanie, warto podkreślić, że przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest bezpieczne i nieszkodliwe, jeżeli wykonywane jest przez sprawdzone osoby. W tym przypadku „taniej” wcale nie oznacza lepiej, dlatego należy dwa razy się zastanowić, nim zdecydujemy się na stylizację u osoby, która dopiero się uczy. Brak umiejętności może przełożyć się na wiele niebezpiecznych sytuacji takich, jak na przykład dostanie się kleju do oczu, czy sklejenie dolnej rzęsy z górną.