fbpx
Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka

ABC SZTUCZNYCH RZĘS

28 lipca 2019 | pilnikizalotka

post-rzęsy

Przedłużanie rzęs to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez kobiety. Coraz bardziej cenimy sobie naturalność, dlatego używamy mnie kosmetyków do makijażu i ich pochodnych. Wystarczy podkład kilka ruchów brązem lub różem, delikatna pomadka i możemy cieszyć się pięknym wyglądem w zaledwie kilka minut.
Odpowiednio wykonana stylizacja pozwala na pogłębienie spojrzenia, uwydatnienie oka oraz zagęszczenie i przedłużenie rzęs. To z pewnością przekłada się na komfort życia wielu kobiet, które, szczególnie na wakacjach nie muszą przejmować się swoim wyglądem.

Metody przedłużania rzęs
Istnieje wiele metod przedłużania rzęs. Wśród najpopularniejszych z pewnością warto wyróżnić:
• Metoda 1:1
• Metoda 2:1
• Metoda 3D
• Volume Russian style 2D-8D
• Kim Camellia Volume

To, na jaką metodę się zdecydujemy, zależy od kilku czynników:

• Długości i gęstości naszych rzęs
• Osadzenia oka

Jeżeli nie wiemy, jaką metodę wybrać, warto skonsultować się z kosmetyczką, zanim zapiszemy się na wizytę. Fachowa wiedza z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji.

Czas trwania
W tym przypadku, szybciej wcale nie oznacza lepiej. Czas aplikacji rzęs wynosi około 2 godziny.

Uzupełnienie
Jeżeli prawidłowo pielęgnujemy rzęsy, wówczas uzupełnienie brakujących włosków, powinno odbywać się co 3 tygodnie. Taki czas z pewnością pozwoli na optymalne cieszenie się efektem.

Pielęgnacja sztucznych rzęs
Kondycja i długość utrzymania się sztucznych rzęs zależy przede wszystkim od sposobu pielęgnacji. W osobnym artykule wymieniliśmy 10 najważniejszych zasad dotyczących pielęgnacji, które warto przestrzegać. Czasami nieświadomie możemy osłabić efekt zabiegu, co przekłada się na to, że rzęsy zaczynają szybciej wypadać. Pamiętajmy o tym, aby nie używać tłustych kosmetyków; nie wyrywać i nie skubać rzęs, nawet jeżeli zauważymy jedną która odstaje; nie należy również używać zalotki, która może połamać rzęsy. To tylko zarys najważniejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji rzęs po zabiegu.

Odpowiedni salon
Bardzo duży wpływ na jakość rzęs ma również salon, który wybierzemy. Warto skorzystać z usług profesjonalistek, które posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności. Kolejna kwestia to produkty, z których korzystają. Do jednych z najpopularniejszych pod względem jakości należą rzęsy np. Secret Lashes.
Dodatkowym plusem będzie z pewnością to, że salon wykonuje szkolenia dotyczące przedłużania rzęs. Jeżeli przekazują wiedzę innym, wówczas powinni posiadać odpowiednie kompetencje.

Koszt wizyty
Cena wizyty zależy od metody oraz rodzaju rzęs, na które się decydujemy. Średnio ceny w profesjonalnych salonach, wynoszą od 180 do 350 zł.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić opinie na temat danego salonu wśród innych klientek. Czasami kusi nas atrakcyjna cena, która niekoniecznie przekłada się na jakość świadczonych usług.

Archiwum

Pilnik i ZalotkaPilnik i ZalotkaPilnik i Zalotka